DISKUTUOTA APIE ATSINAUJINANČIŲ IŠTEKLIŲ ENERGIJOS BENDRIJAS

Balandžio 13 d. VšĮ Kauno regioninė energetikos agentūra (KREA), kartu su LR Energetikos ministerija organizavo nuotolinį seminarą, kuriame buvo pristatyta informacija apie atsinaujinančių išteklių energijos bendrijas, jų privalumus ir naudas, o taip pat kūrimosi iššūkius bei kliūtis.

Pranešėja, LR Energetikos ministerijos Klimato kaitos valdymo grupės vyresn. patarėja Lina Sveklaitė pristatė bendrijų steigimo, veiklos, galimų naudų bei galimos valstybės pagalbos apžvalgą. Atsinaujinančių išteklių energetikos ekspertas Paulius Petrašiūnas pasidalino informacija apie kuriamą platformą Powering, kuri, tikimasi, bus praktiškas įrankis tokių bendrijų kūrimui ir veiklos valdymui. Dalyviai, kurių dauguma buvo bendruomenių ar nevyriausybinių organizacijų atstovai aktyviai teikė klausimus ir pasiūlymus, kaip būtų galima patobulinti šią veiklą reglamentuojančius teisės aktus.

Gegužės mėnesį planuojame organizuoti nuotolinį seminarą apie atsinaujinančių išteklių energetikos bendrijas Danijoje. Tikimės, kad praktine patirtimi pasidalins Brenderup bendruomenė bei Midellfarto savivaldybė.

Pagrindinį seminaro pranešimą galite atsisiųsti paspaudę šią nuorodą.

Išsamesnę informaciją apie projektą teikia dr. Tercizijus Varkala el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.